Nesprávné či ledabylé zacházení s notebookem se Vám může prodražit a to v řádu tisíců! Nepodceňujte proto ani mechanické závady na Vašem zařízení.  Co je nyní malý detail může následně vyústit ve velký problém, obzvláště cenový.

Malý tip – zkuste vzít do ruky šroubovák a dotáhněte šroubky zespod notebooku. Sami budete překvapeni, kolik šroubků bude povolených a to především v oblasti pantů. Ty jsou vlivem otevírání a zavírání notebooku nejvíce namáhány. A právě problémy okolo poškozených pantů řeší servisy velice často. Navíc jde o jednu z nejdražších oprav.

Přehled nejčastějších mechanických oprav:

  • ulomené / vytržené panty
  • poškozené šasi (kryt)
  • vylomený / poškozený napájecí konektor
  • vylomený / poškozený USB konektor

Špatný způsob otevírání notebooku je jistě jedním ze strůjců poškození pantů a proto připomínáme, že notebook je nutné otevírat uchopením za horní část okraje krytu, nikoliv ze stran, kdy dochází k pákovému efektu a je jen otázka času, kdy se jedna strana pantu poškodí.

Je několik varovných signálů k včasné návštěvě servisu jako např. chybějící šroubky v krytu, nestabilní pozice obrazovky, prasknuté části šasi, volný napájecí konektor…

Pamatujte, že oddálením jakékoliv závady nic nevyřešíte, tak jako nemoc se časem vrátí a ve větší síle!

Byl pro Vás příspěvek zajímavý? Sdělte to přátelům!